Meccsnézés füzettel, tollal

osa-realA meccs előtt nem sokkal örököltem meg az összefoglalót, tekintve, hogy én rendelkezem a csapatból egyedül Digivel, így a sztrím-kín engem szerencsére elkerült (mondjuk az én eszközömön a pénzfeldobás után rögtön az első félidő vége következne). Előre sejtettem, hogy ez egy nagyon kis szerencsétlen meccs lesz, és nem sok minden fog belőle megmaradni, ezért szépen kikutattam egy füzetet a szoba egyik polcának aljáról, mellé kerítettem egy tollat, és elkezdtem írni (szóról-szóra), hogy…

2014. 01. 15. 21:17, 13 perc a meccs kezdetéig

Casillas – Arbeloa, Pepe, Ramos, Konci, Illarra, Xabi, Maris, Isco, CR, Jesé a kezdő. Veri intereszting lépés Carlótól, hiszen padon a francia és Gareth is, sőt Morata is. Nálam van Digi, úgyhogy az ÖF megírásának joga nálam landolt. Már 21:20, lájtos a meccshangulat, szerintem nem lesz gólzápor, amolyan “tudjukleapicsába” (kieg. osztlépjünktovább) – féle ütközet lehet. Lassan írok, de írottal nem megy most sem. Gyerekként is hiába volt jó a helyesírásom, az írásképem… hagyjuk. Nyomtatásban, gépen nincs ilyen gond. Ez a ti szerencsétek. 🙂 21:23 és az adrenalinom már az egekben! De ez nem igaz. Hétközi bajnoki, CdR, nem tud lekötni, csak a jó kis BL. Sörrel. Meg egy kis sörrel. Meg a tizedikkel basszameg! Hátha… messze van még… Ah sok idióta reklám, csak nehogy sípszó után 5-6 mp-el essünk be. 21:26 Élőkép ON SCREEN! A kommentátor kiütésről gondolkodik az Osasuna részéről, de ezt ő sem gondolhatja komolyan. Mennek a kézfogások, meg a kezdők. Má le is ment. Ott az Iker! Feszül rajta a csékászalag, ezt már szeretem! Roncit stílusosan 60 szögből megmutatták víziddogálás közben, ez is megvolt. Sipőcz kommentál, Lahoz(?) a sípjába fújt, az Osasuna kezdett.

osarmabevonulas

1. perc: Pepee aprít, má fetrengés volt, fejjel lokalizálta az ellent.
2. perc: A megítélt szabad elzúgott a ‘csába oldalra, lövés is volt, de Pepéről lepattant.
Nincs megilletődve a hazai csapat, bátran kezdtek.
3. perc: Passzolgatunk, de nincs veszély, agresszívek a vendégek (elírás madafaka – a szerk), mi balfaszkodunk eddig – sokat.
4. perc: CristianOROnaldo labdát szerzett, majd indította az alapvonalat igényesen, külsővel.
6. perc: Takaroggyatok má a térfelünkről, he. Hátul passzolgatunk, öt ember a térfelünkön. Shit.
8. perc: Az mit nyúkál a zsebében? Háhá besárgult a hazai mester pofázásért, Lahoz sporttárs nem szereti. Mámint mi? Félrebeszélnek. Kiírta, hogy Rieráé a lap. Na ennek utánanézek majd.
10. perc: Elkaszálták Roncit egy kontránál, a kaszás szerepében Oier. Ez is lap. Így tovább srácok!
Unalmas meccs, srácok, jól kib*sztatok velem az ÖF-fel. Xabi a sokktól két ember közé adta. Xabi?! Két ember közé? Vannak bajok.
13. perc: Olyan veszélyesek vagyunk, mint egy díszpárna. Idegesek a vörösingesek… Hát igen, 0-2 eddig, nem csodálom, hogy forr a drágáim agyának a vizecskéje.
15. perc: Rossz passz megint. Nincs lövésünk, igaz nekik se. Lövésem sincs miért…
16. perc: Ezek nagyon kellemetlenkednek… Kontra! Lófasz… Má elhittem…
17. perc: Mi volt ez? Isco megint nem meggyőző eddig.
18. perc: Fogy a tinta a tollamból, s fogy a türelmem is. Igaz irkálni van időm, mert lószar sem történik, pedig mire ezt leírtam, már a 19. percben vagyunk.
19. perc: CR a semmiből kiharcolt egy szögletet, ajvé. Bólints Pepe!
20. perc: Kiboxolta a portás, jött Pepe, és kicselezte magát a stadionból. Azé még szeretjük, de kapja be. 😀
21. perc: CR esik, sárga jön. Ez már-már megszokott. Szabi, de messziről. BEKÚRTA!
22. perc: CÉÉÉÉÉÉÉ! feat. Fernández. Hehe. ÖKÖLLEL KÖTÉNYT ADOTT MAGÁNAK! :DDDD AZ MI? HA AKARNÁM SE MENNE.
A tipperben ez CR-szabinak fog számítani, bárkinek is adja a biszem-baszom szövetség. Me bekúrta. Hajrá vörösök, szórjatok négyet.
25. perc: Ismétlik a gólt. Behugyoztam a röhögéstől, bocsánat. De tényleg. Nem bírok felette napirendre térni, briliáns kivitelezés.
26. perc: Szép passzok után adtuk oda a labdát, de nekik se kellett, így megint a mienké!
27. perc: Jesé annyira nem talált magának csapattársat, hogy a szögletzászlóval kényszerítőzött. Végül szöglet!
28. perc: Ramos épphogy! De lesett.
Kezdünk éledezni, de még a frissen szüretelt harmatos libafos kategória. Az átütő erő nincs meg.
29. perc: CR lőtt ballal a kapusba, kár hogy nem az öklére pöckölte. Na jó, vérszívás OFF.
30. perc: CR huszonhatezredik sarkazása is megtörtént. Elakadt. 🙁
31. perc: Letámadtunk. CR ugratta ki Dimát, nem érte el, kicsin múlott.. szögi jön.
32. perc: Meg a Fernández is. Gyönyörű taktikai fault Illarrától, sárga nincs. LavjúLahoz.
33. perc: Alonsooo, jaj. Jóó helyről jár a szabad a hazaiaknak! Fölé! Mellé! Ikerbe! Reméljük. Fölément. Szívesen srácok, cserébe egy gólt a szünet előtt.
34. perc: Arbeloa is besárgult, jogos. Bár a hazai játékos indokolatlan n számú gurulását soknak éreztem.
35. perc: Casillasnak csemege. Gyors támadás után CR tüzelt (na nem úgy) messziről (mit lehet tudni ugye). Ah, nehéz germózás nélkül, na. 😀
37. perc: Húbazmeg. Mocskosul szép labdajáratás után Alonso lőtt fölé messziről. Nem szabad szóismétlést alkalmazni ennyiszer. Távolról! Az kell most ide.
39. perc: Di Mária indítja CR-t, aki most önzetlen akart lenni, de az argentin inkább a ZS-szektornak adományozta a játékszert. Mária, Miket írok én itt kapkodások közepette.
41. perc: Szehúdó! Átvette, elolvasta a sportrovatot, elszürcsölt egy kávét, majd a jobb alsó kapufára tekert (így utólag a ‘jobb kapufa tövére’ jobban hangzik – a szerk.). Iker résen volt, pedig takarásban volt a Szehúdó.
42. perc: Megint a Szehúdó. Faszt, Delászkuévász, Sipőcz ne kavarjál be. Iker szögire tenyerelte.
43. perc: Nem lett semmi belőle, de itt somfordálnak a kapunknál basszameg!
44. perc: Konci sárgát kapott, mer Lahozzal gyökérkedett. Spori kicsi lelkecskéje érzékeny, ne bántsuk.
45. perc: OIER MI LABDÁT ADOTT! Meccs legszebb jelenete volt! De Torres (nemafernándó) Casillas kesztyűjébe löbbölt.

ronciosaekkorapotya

Azért jól jött most ez a félidő nekünk, az uccsó öt percben törte a seggünket a háló becsülettel. A Xabi-Illarra kettős nem kóser, Isco halovány, Koncsi sem győzött meg, meg faszé pofázol, Jesé is sokszor percekre eltűnik sajna. Dima nem vészes, ahogy Ronci sem, de ne MINDEN helyzet rá jöjjön ki.

Nézem a kommenteket a beharangozó alatt. Beírom, hogy: “Elfáradt a kezem”. Kíváncsi leszek hányan értik félre. 😀 Kiírtam, lássuk! Háhááá meg is van. A perverz mindeneteket! Tisztáztam is magamat gyorsan.

HOPSZA, Digi későn kapcsolt vissza, ülök is a doboz elé vissza. Kicsit sok lett a vissza.

47. perc: Xabi-Isco-Arbeloa, de nem jó a beadás középre. Arbeloát miért akarom következetesen Abeloának írni?!
48. perc: Huhú, Osasuna elcseszte a szél kiugratását, bánkódásra nincs ok.
49. perc: Acuna akkora kötényt osztott Marisnak, hogy Rák úr soron kívül felvette Ángelítót a Rozsdás Rákollóba.
51. perc: Coentrao gyönyörűen indította CR-t, középent iszkolt Isco (de rég el akartam sütni ezt a szar szóviccet), de a portugál labdája picit lapos lett, a védő elfejelte.
52. perc: Szabad nekünk! Jó ergya lett.. kivágták a védők.
53. perc: Alonso labdaszerzése után di María Marseille-ből eleresztett (értsd marha messziről) lövése ment mellé.
54. perc: Osa-szöglet, szépen kiharcolták. Ikeeer kiöklözte. Ennyi. Faszt, elnéztem. A lassítás alapján megint a Szehúdó nevezetű kellemetlenkedett, a mellkasáról pattant ki a labda.
Pöcsömöccse, azért stramm kis csapat az Osasuna. Nem fogják feladni.
56. perc: GÓÓÓÓÓL! 0-2! Ángel di Marííía. Alonso szerelt, Isco hagyta Jesének, aki visszatette a második hullámban érkező Mariskának, aki jobbal (napersze) ballal a hosszúba tekert.
Finoman szólva sem volt benne a játékban. De ez minket ne aggasszon
59. perc: Felejthető két perc után Delászkuévasz eltalált egy gyanútlan repülőgépet.
60. perc: Ásítottam.
61. perc: Szehúdó páros lábbal cuppantott egyet oda Marisnak. Gusztustalan volt, de legalább egyből le is cserélték.
62. perc: Bale készülődik az oldalvonalnál. Be is áll… CR HELYÉRE(?) Párhuzamos univerzumra hajazó momentum egy lecserélt CR-t látni.
63. perc: Az Osasuna ráunt a labda birtoklására, így Casillas jöhetett a kapuból. A támadásunk Bale félresikerült lövésszerűségével zárult. Jó na, ki volt szorulva.
64. perc: Alonso <-> Casemiro. Füttykoncert, szimpatikus a közönség. Se.
65. perc: Cserélnek a hazaiak is. Az étolajra emlékeztető Oriol jött le, vagy nem? Valaki lejött, egy másik meg beállt. Kommentátor bá’ bekavart. Az tuti, hogy valami Sansbtznúasan állt be.
68. perc: Veszélyes Osasuna beadás után kontrázhatnánk, de Maris az asszisztenst választotta. Ő nem velünk van.

dimaosa

69. perc: Isco bekavirnyálta magát a kapuhoz Jesé passza után, de szöglet lett a vége. Jesé ezért el is hagyta a pályát, Morata a helyén. A szöglet után rögtön pofára esett, de nincs baja.
70. perc: Casillas de higgadt csellel alázta talajvízig szegény csókát.
71. perc: Na, Sangustegui a beállt Osa-játékos neve. Morata a földön, mégis valami baja van. Mi történt annál a szöginél?
72. perc: Fúúú basszameg. Szegény mint egy győztes bokszoló. Szeme alatt duzzanat. Két perccel a beállása után. Punallal ütközött, már látszik. Nem tehetett róla, de azért menjen a fenébe. A miheztartás végett.
74. perc: Mindezt az előbb leírhattam, mert ismét nagyon eseménytelen a meccs.
76. perc: Moratát ismétlik, lehet, hogy önmagának mosott be véletlenül? Akkor is gebedjen meg Punal. Mit keres ott, menjen onnan.
77. perc: Acuna lepi meg kicsi csemegével Ikert, aki nem illetődött meg, simán kifogta.
78. perc: Di María sarokkal akart José Garcíának gólpasszt adni, de ő fölébombázott. Lelke rajta.
79. perc: Morata fél szemmel az ellenfelet is figyelte, és leterítette a földre.
80. perc: Közben kósza támadásból szöglet lett.
81. perc: Osasuna utolsó cseréje, jön Riera, mi meg majdnem megszerezzük a harmadikat, Casemiro bólintott mellé.
82. perc: Mégsem Santustegui, hanem Satrustegui az ember neve. Képzelem hányszor hívták ki felelni a suliban.
84. perc: Jajdemeglehetett volna a harmadik! De Maris lapos beadását leszarta a légy.
85. perc: Konci te agyatlan barom. Alattomos köcsög. Húzzál innen el. 4-0-nál összesítésben 85. percben buziskodni. Szevasz. Ne is lássunk többé. Szegény Torres is kapott egy sárgát valamiért.
86. perc: Csóri Morata nem bírja már, hadd menjen már le. CARLO RÁNGASD MÁR LE A GYEREKET BASSZAMEG!
88. perc: Morata nincs jó bőrben, úgy van, öltöző. Gyógyulj meg Álvaro, de előtte basszál le egy tockost a zuhany alatt annak a taplónak.
89. perc: Támadgat az Osasuna, de a hálónk bevehetetlen. Kommentátor szerint 10 emberrel játszunk. Még jó hogy képben van.
90. perc: Hallottam Bale nevét. Nem sokszor volt ma ilyen.
91. perc: Fújdle. Picsába +3 perc még. MINEK?
92. perc: Leült a meccs, de hátul még pináskodunk. Kell a klínsít! Pepe! Sokadszor tisztáz.
93. perc: Casillas kirúgás. Még ide-oda pattog a labda. Az utolsó Osasuna támadásból sem lett semmi, hála Ikernek.
94. perc. Na még egy beívelés, Ramos kifejeli…..SÍÍÍÍP, SÍÍÍÍP, SÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍP… VÉGE!